fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Zginęło dwóch policjantów CBŚP

Zdjęcie z miejsca wypadku
materiały policji
Nieoznakowany radiowóz CBŚP zderzył się w nocy z ciężarówką. Zginęło dwóch policjantów, a trzy inne osoby zostały ranne.

Do tragedii doszło w czwartek tuż po godzinie 22.30 na krajowej „ósemce" pomiędzy Mężeninem a Zambrowem na Podlasiu.

W miejscowości Pęsy Lipno doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z cywilnym radiowozem Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzając w prawidłowo jadący samochód policyjny.

Na miejscu śmierć poniosło dwóch policjantów CBŚP z zarządu w Białymstoku: 35-letni podinsp. Krzysztof Tumiel oraz 38-letni st. asp. Cezary Mokrzewski.

Trzeci z policjantów oraz konwojowany przez nich mężczyzna zostali ranni. Obrażenia odniósł też kierowca ciężarówki. 56-letni mężczyzna był trzeźwy, został zatrzymany.

Jak informuje CBŚP podinsp. Krzysztof Tumiel miał za sobą 16 lat służby w policji, z czego osiem w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Ostatnio pełnił obowiązki naczelnika wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej zarządu w Białymstoku.

Z kolei st. asp. Cezary Mokrzewski w policji służył od 12 lat, a od dwóch pracował w CBŚP. Ostatnio był specjalistą wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej zarządu w Białymstoku.

Przyczyny tragicznego zdarzenia i jego szczegółowe okoliczności wyjaśniają zambrowscy policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA