fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rusza debata nad kształtem nowego multipleksu

Wśród propozycji nadawców dotyczących nowego pakietu stacji cyfrowej telewizji naziemnej są kanały: ogólnotematyczny i lifestylowy.
Flickr
Kanały ogólnotematyczny i lifestyle'owy proponują nadawcy do nowego pakietu stacji cyfrowej telewizji naziemnej.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zakończyła konsultacje dotyczące tego, jakie stacje powinny się znaleźć w tzw. multipleksie ósmym. Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że zabrali głos najwięksi nadawcy telewizyjni: TVN, Polsat i TVP, a także TV Puls, Grupa ZPR (właściciel Fokus TV, Eska TV i Polo TV) oraz Agora (ma udziały w kanale Stopklatka TV) i Discovery Networks Polska.

W ramach nowego multipleksu nadawanych ma być maksymalnie siedem stacji. Trzy kanały w standardowej rozdzielczości lub jeden w wysokiej (HD) i jeden w standardowej (SD) ma tam nadawać TVP, cztery w SD – nadawcy prywatni. TVP już zapowiedziała, że chce zdecydować się na jeden kanał w HD (TVP Kultura) i jeden w SD (TVP Dokument).

W przesłanych do KRRiT propozycjach nadawców powtarza się pomysł, by wśród czterech stacji prywatnych rada zażyczyła sobie m.in. stacji uniwersalnej i poświęconej stylowi życia (lifestyle'owej). Optuje za tym Grupa ZPR. – Pragniemy wskazać na potrze...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA