fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Niesiołowski: PiS będzie musiał odszczekać i przyznać się do kłamstwa

Stefan Niesiołowski
Fotorzepa/Sławomir Mielnik
Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej skomentował opublikowane dziś przez RMF FM stenogramy z kokpitu prezydenckiego Tu-154M. Jego zdaniem nagrania są jednoznacznym dowodem, że w Smoleńsku nie doszło do zamachu

Tuż przed piątą rocznicą katastrofy smoleńskiej poznajemy czwartą wersję stenogramów z kabiny rozbitego w Smoleńsku tupolewa. To drugi odczyt sporządzony na potrzeby wojskowych prokuratorów. Kompletnie różni się od poprzedniej, ujawnionej w 2012 r. ekspertyzy, którą opracowali biegli z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych. Dwa pozostałe stenogramy sporządzono na potrzeby rosyjskiej komisji MAK i polskiej komisji Millera. Czytaj więcej

– Mamy kolejny, bezsporny dowód, że nie było żadnego zamachu. Tak jak kiedyś związek sowiecki musiał się przyznać do zbrodni w Katyniu, tak kiedyś PiS będzie musiał odszczekać i przyznać się, że kłamali i wykorzystywali tragedię smoleńską z powodów politycznych – powiedział Stefan Niesiołowski w programie „Dziś wieczorem" w TVP Info.

Data opublikowania stenogramów nie jest przypadkowa zdaniem Jacka Kurskiego. Były europosł uważa, że zwolennicy PO kolejny raz zaatakowali PiS. - Mamy klasyczną wrzutkę zwolenników PO do mediów. Zawiodła narracja w sprawie SKOK, która miała być gwoździem do trumny dla PiS. Nie udało się z narracją w sprawie in vitro, które miało być wielkim kłopotem dla PiS, więc chwyta się po rodzaj bomby atomowej, czyli hejtu, polaryzację w sprawach smoleńskich. Trzy dni przed rocznicą i miesiąc przed wyborami prezydenckimi. Za bardzo niskie uważam użycie tej tragedii przeciwko PiS przez PO – powiedział Kurski.

Opublikowane dziś materiały mają odwrócić opinię publiczną od "nieudolności rządzenia prezydenta Komorowskiego". Nagrania mają przedstawić PiS jako partię, która chce wojny z Władimirem Putinem, a Platforma Obywatelska i Bronisław Komorowski są gwarancją spokoju - kontynuował Kurski.

Odmienne zdanie w tej sprawie miał Niesiołowski, który ocenił, że "ujawnione zapisy nagrań są porażające". Zdaniem polityka PO kłamać na temat katastrofy nie powinien Antoni Macierewicz.

Mimo opublikowanych dziś stenogramów, Jacek Kurski nie wyklucza, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Jego opinia związana jest z decyzjami politycznymi Władimira Putina. Zaproponowany Donaldowi Tuskowi w 2008 roku rozbiór Ukrainy i zbrodnie w Mariupolu mają potwierdzić, że prezydent Rosji nie cofnie się przed niczym.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA