fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł spożywczy

Kraft Foods po wykupieniu może połączyć się z Heinzem

Bloomberg
To może być fuzja warta nawet 40 miliardów dolarów. Amerykański koncern spożywczy Kraft Foods Group Inc. chce się sprzedać prywatnej grupie kapitałowej z Brazylii 3G Capital.

Według przecieków opublikowanych najpierw przez "Wall Street Journal" i powtórzonych następnie przez wszystkie serwisy finansowe, rozmowy z w sprawie przejęcia są bardzo zaawansowane.

3G Capital kupił dwa lata temu razem z firmą Warrena Buffetta Berkshire Hathaway Inc. innego spożywczego kolosa – H.J. Heinz Co. znanego przede wszystkim z produkcji ketchupu. Po przejęciu Kraft Foods planowane jest połączenie obu tych spółek, choć na razie wszystkie zainteresowane strony nie udzielają żadnych komentarzy. Dla pracowników obu firm spożywczych nie byłaby to dobra wiadomość. 3G po przejęciu Heinza zwolnił z pracy tysiące osób i przeprowadził czystkę w szeregach najwyższego menedżmentu. Teraz będzie można oczekiwać kolejnych redukcji, tym bardziej, że Kraft Foods znajduje się w sporych kłopotach. Producent przetworzonej żywności traci pieniądze z powodu rosnącego popytu na świeże i zdrowsze produkty spożywcze. Spółka nie zainwestowała w produkcję żywności organicznej i naturalnej, choćby poprzez przejęcie innych firm zajmujących się taką działalnością. W grudniu Kraft zapowiedział zmiany w kierownictwie firmy.

W reakcji na opublikowane w mediach przecieki akcje Kraft Foods zyskały na wartości 17 proc. w obrotach pozasesyjnych. Przy tej cenie sprzedawana spółka warta jest około 40 miliardów dolarów – oszacował "Wall Street Journal".

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA