fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Zadania i prawidłowe odpowiedzi z egzaminu komorniczego 2015

Fotorzepa/Piotr Guzik
Minister Sprawiedliwości podał do publicznej wiadomości zadania wraz z opisami istotnych zagadnień z egzaminu komorniczego, który został przeprowadzony w dniach 19 – 20 marca 2015 roku.

Zespół egzaminacyjny sporządził dwa zadania pisemne, dotyczące czynności wchodzących w zakres ustawowych zadań komorników wraz z opisami istotnych zagadnień.

W ocenie zespołu prawidłowe opracowanie zadań polegało: w pierwszym dniu egzaminu - na podjęciu czynności w postępowaniu egzekucyjnym, w szczególności przeprowadzeniu egzekucji z wynagrodzenia za pracę i rachunku bankowego oraz zajęciu samochodu osobowego, a drugiego dnia - na sporządzeniu projektu planu podziału sumy uzyskanej z egzekucji z nieruchomości.

W tym roku po raz pierwszy zdający mieli możliwość opracowywania zadań egzaminacyjnych, według własnego wyboru, pismem ręcznym lub przy użyciu własnego sprzętu komputerowego. Około 27 % zdających wybrało opracowywanie zadań przy użyciu sprzętu komputerowego.

Poniższy opis stanowi wskazanie istotnych zagadnień, których ocena przez zdającego powinna być uwzględniona w rozwiązaniu zadania.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA