fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

10 krajów gdzie warto być emerytem

Emerytem najlepiej być w Szwajcarii
Bloomberg
Nie wszędzie bycie emerytem to przerażająca perspektywa. Są takie kraje, gdzie przejście na emeryturę to przyjemność.

Według raportu Natixis Global Retirement Index, opracowanego przez francuską firmę Natixis Global Asset Management, najlepiej emerytem być w Szwajcarii, Norwegii i Szwecji. badanie opiera się na danych WHO na temat dostępu do służby medycznej, długości życia, bezrobociu, wysokości zarobków, wysokości podatków, wysokości oszczędności obywateli, środowiska inwestycyjnego oraz bardziej ogólnych kryteriów na temat stabilności finansowej danego kraju, jakości życia oraz polityki ekologicznej.

Z badania wyszło, że najlepszym krajem dla emeryta jest Szwajcaria - silna gospodarka, dobry system emerytalny oraz doskonała służba zdrowia. Na wysokim - 15 miejscu znalazły się Czechy. Polska nie zmieściła się do pierwszej 30 - wylądowaliśmy na 33 pozycji.

Drugie miejsce zajęła Norwegia - doskonała służba zdrowia i system emerytalny na najwyższym poziomie. Do tego silna gospodarka, niskie bezrobocie i coraz wyższe dochody obywateli.

Na trzecim miejscu jest Australia z rosnącą gospodarką i dobrym systemem opieki społecznej, wysokimi dochodami i niskim bezrobociem.

Na czwarte miejsce trafiła Islandia, której rząd z sukcesem wyprowadza kraj z krachu finansowego, a na piąte miejsce Holandia.

Na kolejnych miejscach znalazły się Szwecja (miejsce 6), Dania (miejsce 7), Austria (miejsce 8), Niemcy (miejsce 9), Nowa Zelandia (miejsce 10). Stany Zjednoczone znalazły się dopiero na 19 miejscu, Wielka Brytania na 22. Na 28 miejscu znalazła się Słowacja.

Na ostatnim - 150 miejscu znalazło się Togo, przed nim Republika Środkowoafrykańska a na trzecim od końca miejscu Demokratyczna Republika Kongo.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA