fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Minister sprawiedliwości odmawia sędziom Iustitii spotkania

Fotorzepa/Krzysztof Skłodowski
Sędziowie Stowarzyszenia Iustitia od pewnego czasu próbują spotkać się z ministrem sprawiedliwości, ale bezskutecznie.

Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia, w dniu 22 października 2014 r. kierownictwo „Iustitii" zostało przyjęte przez ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka. W trakcie tego spotkania przyjęto, że będą miały miejsce dalsze kontakty i wstępnie ustalono wolę dalszych spotkań. Jednak już następne spotkanie zostało przez Biuro odwołane z powodu urlopu ministra.

- Od tego czasu próbowaliśmy ustalić nowy jego termin - bezskutecznie. Pod koniec stycznia zwróciliśmy się więc pisemnie z prośbą o spotkanie - podkreślają sędziowie.

I dodają: w dniu 24 lutego br. minister udzielił nam odpowiedzi i oświadczył, że jest otwarty na dialog z sędziami, czego dowodem jest wspomniane październikowe spotkanie oraz spotkanie, które odbył w styczniu br. z przedstawicielami innego stowarzyszenia. Natomiast odpowiedział, że „ze względu na liczne obowiązki zawodowe" nie spotka się z nami. Stwierdził, że przedstawiciele Stowarzyszenia mogą uzgodnić i odbyć spotkanie wyłącznie z podsekretarzem stanu Wojciechem Hajdukiem.

Stowarzyszenie zaznacza przy tym, iż minister sprawiedliwości, po raz pierwszy od wielu lat, nie powołał również przedstawiciela „Iustitii" do Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów, której członków powołują ministrowie na kolejne kadencje. „Iustitia" zawsze miała w radzie swego przedstawiciela. Obecnie, mimo wskazania przez „Iustitię" kandydata, minister Cezary Grabarczyk nie powołał go do rady. Przyczyny tego nie są nam znane i zapewne nie będą, jako że minister tego rodzaju decyzji uzasadniać oczywiście nie musi.

Źródło: SSP Iustitia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA