fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Promocja turystyczna

Atelier Amaro zachowuje gwiazdkę Michelina

Facebook
Atelier Amaro nadal bez konkurencji w Polsce - warszawska restauracja zachowała gwiazdkę Michelina, którą zdobyła po raz pierwszy w 2013 roku. Liczba polskich restauracji uwzględnionych w przewodniku wzrosła o 4 lokale

Ukazał się czerwony przewodnik kulinarny Michelina „Main Cities of Europe 2014" - jeden z najbardziej znanych i prestiżowych rankingów europejskich restauracji.

Do tegorocznego rankingu zakwalifikowało się 45 polskich restauracji: 24 z Warszawy i 21 z Krakowa. To o 4 lokale więcej niż w roku ubiegłym. W stolicy z rankingu wypadł Concept, ale dołączyły 3 nowe obiekty -Senses, Salto, Signature. W Krakowie do zestawienia dodane zostały natomiast 2 restauracje (Ed Red, Bianca).

O uwzględnieniu lokalu w przewodniku decydują inspektorzy Michelin, którzy opiniują i przygotowują rekomendacje. Wizyty inspektorów zawsze pozostają anonimowe. Może on bowiem ujawnić swoją tożsamość dopiero po uregulowaniu rachunku. W przeciwieństwie do gwiazdek Michelina, które przyznawane są kolegialnie, decyzję o umieszczeniu restauracji w przewodniku może podjąć jeden inspektor.

W przewodniku „Main Cities of Europe" restauracjom przyznawane są następujące symbole:

Tegoroczna edycja przewodnika „Main Cities of Europe" opisuje restauracje z 46 miast w 20 krajach Europy. W tegorocznym rankingu debiutuje duńskie miasto Aarhus.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA