fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rodzimy sektor IT na zapleczu

Stoiska polskich firm nie przyciągają tłumów. Targi w Barcelonie pokazały, że nasz sektor IT na świecie się nie liczy
Fotorzepa, Michał Duszczyk mdus Michał Duszczyk
Polskich firm nie stać na kosztowny marketing i podbijanie świata nowymi technologiami. Ale szukają nisz w mocno konkurencyjnym sektorze telekomunikacji.

Trwające w Barcelonie targi Mobile World Congress (MWC) to jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez branży telekomunikacyjnej. Nie mogło więc na niej zabraknąć i polskich firm. Niestety, reprezentacja jest nieliczna, a wygląd i lokalizacja naszych stoisk precyzyjnie oddaje odległe miejsce, w jakim znalazł się polski sektor IT na globalnym i niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynku telekomunikacyjnym.

Targi odbywają się w ośmiu halach, po brzegi wypełnionymi wystawcami. Najbardziej reprezentacyjne miejsca zagospodarowali giganci – Samsung, Sony, Intel, Microsoft, LG. Niektórzy mają po kilka wielkich, niezwykle atrakcyjnych dla oka stoisk. Część, jak Huawei, zbudowała nawet własne miasteczko. Próżno w tych okolicach szukać wystawców z Polski. Firmy z naszego kraju znalazły się obrzeżach hal. O przyciągnięcie uwagi odwiedzających trudno.

Szansą na lokalną promocję mogły być odwiedziny polskiej delegacji pod przewodnictwem Magdaleny G...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA