fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty zimowe

Łyżwiarstwo figurowe: Pluszczenko zaczarował Warszawę

Edvin Marton i Jewgienij Pluszczenko
youtube
Słynny rosyjski mistrz łyżwiarstwa figurowego Jewgienij Pluszczenko wystąpił na Stadionie Narodowym w Warszawie ze swoją rewią " Kings on Ice".

Oprócz niego zaprezentowały się takie gwiazdy łyżwiarskie jak Irina Słucka, Stefan Lambiel czy Tomas Verner.

Pluszczenko to wybitny talent i niezwykła pracowitość, które zaprowadziły go na sportowy szczyt. Multimedalista mistrzostw Rosji, wielokrotny mistrz świata i Europy, wreszcie mistrz olimpijski z Turynu oraz złoty medalista w konkursie drużynowym na igrzyskach w Soczi.

Widzowie na Stadionie Narodowym burzliwie oklaskiwali króla łyżew, choć rosyjski gwiazdor długo kazał na siebie czekać 20 - tysięcznej publiczności ( w obu częściach sobotnich pokazów występował jako ostatni). Szczególnie pierwszy występ „Je suis malade" („Jestem chory") wzbudził owację na stojąco. Po raz drugi Pluszczenko wystąpił do jednego ze swoich programów krótkich. Choć potrójny axel w wykonaniu mistrza nie był już tak idealny jak w pierwszym pokazie, tutaj z kolei zachwycił fenomenalną sekwencją kroków. Temu występowi łyżwiarza towarzyszył na tafli słynny skrzypek Edvin Morton, znany z gry na 300- letnim Stradivariusie którego dumnie prezentował podczas spotkania z mediami.

Dumny i szczęśliwy był też Pluszczenko, który zapowiedział kolejną wizytę w Polsce już w listopadzie. Łyżwiarz zachwalał rekordową warszawską publiczność i dziękował za tak gorące powitanie. Ale pokazy w rewiach to tylko najbliższe plany, bo Pluszczenko wciąż marzy o igrzyskach. Chce dołożyć kolejny olimpijski medal do swojej imponującej kolekcji. I jak twierdzi jest tego celu coraz bliżej. Po kolejnej operacji kręgosłupa wraca do formy bardzo szybko, czego dowód dał na warszawskim pokazie. Nie wykluczył też startów w mistrzostwa świata i Europy.

Nieco w cieniu Pluszczenki występowały inne łyżwiarskie znakomitości. Wspaniałymi piruetami jak za najlepszych lat zachwycał Lambiel, który bisował kilkakrotnie.

Ale nie tylko łyżwiarscy weterani świecili pełnią blasku. Wielki entuzjazm wzbudził 12 - letni Dmitrij Suchanow, który jako jedyny na świecie w tym wieku wykonuje potrójnego Axla. Wychowanek Aleksieja Miszina zaprezentował tez nietypową sekwencje sześciu potrójnych skoków, czym wzbudził aplauz publiczności. Ten chłopiec to zapowiedź nowej ery w łyżwiarstwie.

W ramach " Kings on Ice" nie zabrakło elementów rozrywki, trochę odbiegających od tradycyjnych łyżwiarskich zmagań. Podziwiać można było Władimira Besedina i Aleksego Poliszuka, męski duet wykonujący w przebraniu baletnic rozmaite akrobacje. Był tez Sergiej Łakymenko i jego imponujący skok przez czerwony samochód stojący na środku tafli.

Konferencja prasowa przed rewią Kings on Ice na Stadionie Narodowym

Źródło: Stadion Narodowy/Youtube

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA