fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jest praca: usługi personalne przynoszą coraz większe profity

Jest praca w usługach personalnych
Fotorzepa/Justna Cieślikowska
Krajowy lider rynku usług HR, giełdowa grupa Work Service, po trzech kwartałach zwiększył swe przychody prawie dwukrotnie, do ponad 1,2 mld zł.

Ponad 3 tysiące klientów w dziewięciu krajach ma już grupa Work Service, która 2014 r. chce zakończyć na pozycji lidera usług personalnych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

To w dużej mierze zasługa przejęć spółek z branży, które znacząco przyczyniły się do dobrych wyników firmy za III kw., gdy skonsolidowane przychody Work Service wzrosły do 488,3 mln zł, czyli ponad dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. III kw. był też rekordowy pod względem wskaźnika zatrudnienia w grupie – wyniósł on prawie 35 tys. pracowników w przeliczeniu na pełne etaty.

W podobnym tempie jak w III kw. wzrosła też sprzedaż po trzech kwartałach 2014 r. – Część zwyżek to oczywiście efekt akwizycji, ale rośniemy też organicznie. I to dwukrotnie szybciej niż cały rynek, którego wartość zwiększa się o ok. 12 proc. w skali roku – podkreśla Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Firma w skonsolidowanych wynikach za trzy kwartały uwzględ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA