fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kłopoty klientów banku BZ WBK

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Klienci posiadający konta w banku BZ WBK dostają e-maile, w których proszeni są o podanie numeru karty kredytowej i numeru PIN. Jeżeli wpiszą te numery, przenoszeni są na strony podobne do oficjalnej witryny banku, należące jednak do hakerów.
Ci, którzy otrzymali takie maile powinni je zignorować - ostrzega bank.
W e-mailu można przeczytać, że do aktywacji konta BZ WBK 24, koniecznie należy kliknąć poniższe łącze i wprowadzić numer karty na wyświetlonej stronie w celu potwierdzenia. Po kliknięciu na podane łącze przenoszeni są do podstrony, gdzie prosi się ich o podanie numeru kary, daty jej ważności oraz numeru PIN. Chociaż strona wygląda bardzo profesjonalnie, to już jej adres może budzić wątpliwości. W rzeczywistości jest ona bowiem umieszczona na serwerze kolumbijskiego szpitala.
Rzecznik CNBC Biznes Piotr Gajdziński przestrzega klientów banku. Takie e-maile trzeba ignorować. Bank nigdy nie żąda od klienta podawania numeru karty, a już absolutnie nigdy nie żąda podawania numeru PIN. Znany jest on tylko klientowi, bank nawet nie zna tego numeru. Komunikat banku
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA