fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus: GIS w sprawie doniesień o ogniskach zakażeń na weselach

AdobeStock
Po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w mediach często pojawiają się doniesienia o kolejnych ogniskach zakażeń na weselach. Przedstawiciele branży weselnej wystąpili do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o konkretne dane liczbowe.

Jak informuje Onet, okazuje się, że otrzymana odpowiedź znacznie różni się od słów wiceministra zdrowia, jakie padły w kontekście wesel.

Ministerstwo Zdrowia wielokrotnie wskazywało, że wesela stanowią jedno z większych źródeł zakażeń COVID-19.

Przedstawiane dane niepokoją przedstawicieli branży weselnej, którzy odnotowali duże straty w związku z odwołaniem przyjęć w tym sezonie.

Czytaj także:

W mediach społecznościowych powstała nawet grupa zrzeszająca zmęczonych zaistniałą sytuacją przedstawicieli branży weselnej. Postanowili oni wciąć sprawy w swoje ręce i wystąpili do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z prośbą o wskazanie liczby ognisk koronawirusa w Polsce, które zostały zdiagnozowane jako ogniska weselne od dnia 06 czerwca 2020 r. oraz liczbę osób zakażonych bezpośrednio w tych ogniskach.

Tymczasem jak podaje Onet, GIS w oficjalnej odpowiedzi pisze, że nie posiada pełnych danych w tym zakresie, ponieważ nie zbiera ich sukcesywnie.

Natomiast z informacji otrzymanych z wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych zanotowano (według danych na dzień 16 lipca 2020 r.) 29 ognisk zakażeń na ślubach/weselach oraz 351 osób zakażonych w związku z tymi uroczystościami.

Czytaj więcej na onet.pl

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA