fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus: zmienią się zasady kwarantanny dot. współdomowników osoby zakażonej

Kwarantanna podczas epidemii koronawirusa
Adobe Stock
- Domownicy osoby chorej nie będą musieli czekać na telefon z sanepidu. Przyjmujemy, że kwarantanna będzie miała charakter automatyczny - jeśli macie współdomownika z dodatnim testem, to zostańcie w domu - zmiany w procesie prowadzenia kwarantanny zapowiedział podczas piątkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Zostaniecie automatycznie wpisani do tej kwarantanny. Oczywiście, zadzwoni do was również pracownik sanepidu, żeby takie formalności załatwić, jak wpisanie do systemu, które jest potem podstawą wypłaty świadczenia, ale nie będzie żadnej decyzji sanepidu. Automatycznie będzie rozpoczęta kwarantanna - dodał minister Niedzielski. 

- Ważna jest nasza wspólna solidarność, postawmy tamę wirusowi - nawoływał premier Mateusz Morawiecki. 

Prezes Rady Ministrów wspomniał także o wczorajszym posiedzeniu Rady Europejskiej. Przyznał, że bardzo prawdopodobne jest, ze szczepionka na koronawirusa pojawi się w Europie w styczniu przyszłego roku. Według zapewnień ma w pierwszej kolejności trafić do najbardziej narażonych czyli ludzi starszych i kadry medycznej. Szczepienia mają odbywać się na zasadach dobrowolności. Poźniej szczepionka ma być dostępna szerzej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA