fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kadry

Premier Mateusz Morawiecki: Praca zdalna zamiast lockdownu

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/Jerzy Dudek
- Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie powinni pracować zdalnie - powiedział podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów skierował prośbę do przedsiębiorców o podobne rozwiązania w firmach.

Premier dodał, że decyzje o tym, kto może pracować zdalnie podejmą odpowiedni szefowie jednostek. Przejście na tryb zdalny ma obowiązywać od poniedziałku. 

Morawiecki zwrócił się także do dyrektorów i szefów firm z prośbą organizacji pracy poza miejscem pracy. Każdy pracownik, którego charakter pracy pozwala na wypełnianie obowiązków zdalnie powinien zdaniem premiera przejść na taki tryb. Wszystko zależy jednak od dobrej woli przedsiębiorców. 

Premier zauważył, że to jedyny sposób, by wyhamować rozprzestrzenianie się wirusa w kraju i uniknięcie wprowadzenia tzw. lockdownu.

- Musimy dystansować kontakty między ludźmi. (...) Proszę o pracę zdalną - apelował Prezes Rady Ministrów.

- Chodzi o to, żebyśmy mogli razem spędzać święta Bożego Narodzenia - dodał. Premier podkreślił, że dzieci z klas podstawowych I-III nadal mają obowiązek uczęszczania do placówek.

Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądać poziom zachorowań na koronawirusa w najbliższym czasie.

- Potwierdźmy to, że dbamy o tych, których kochamy. Ważna jest nasza wspólna solidarność, postawimy tamę wirusowi - podsumował premier Morawiecki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA