fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Darlington: Niech ktoś wreszcie kupi ten dom

materiały
To jeden z najładniejszych domów w Darlington w Południowej Karolinie, a mimo to nie ma chętnych na jego kupno.

Dom jest stary, zabytkowy - w typowym południowym stylu. Wystawiono go na sprzedaż za 89,9 tys. dolarów (ok 340 tys. złotych).

Dom, jak to stare domy, ma nawet własną nazwę - G. O. Mertz House. Dysponuje 4 sypialniami i okazałymi drewnianymi schodami. W oknach są kolorowe, oryginalne witraże a także kominki. Idealny dom dla wielbicieli wiktoriańskiego stylu dawnego Południa.

Na dodatek dom stoi na działce o powierzchni ponad 6 tys. metrów2 w West Broad Street Historic Distric - historycznej części Darlington, otoczony innymi wiktoriańskimi perełkami architektury. dzielnice zamieszkiwali najbardziej prominentni obywatele miasta.

Dom, który powstał prawdopodobnie w 1895 roku, jest wpisany do narodowego rejestru zabytkowych budowli. Podobnie jak większość budynków w tej części miasta został on zbudowany przez lokalnego mistrza ciesielskiego Lawrenca Reesa.

Reese był samoukiem, potomkiem niewolników pracujących na lokalnych plantacjach bawełny. Nie zdecydował się na pracę na farmie rodziców. Pierwszy dom, jaki zbudował należał do rodziny, która wychowywała jego przyszłą zonę Lulę Aiken.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA