fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Najchudszy dom w Bostonie

materiały
Najwęższy dom w Bostonie znajduje się przy 44 Hull Street i ma szerokość zaledwie 3,16 metra w najszerszym miejscu. Mimo to nie brakowało chętnych na jego zakup.

Nowy właściciel zapłacił za "chudy dom" 900 tys. dolarów czyli ponad 3,3 mln złotych.

Dom jest niezwykły. W najwęższym miejscu ma zaledwie 1,89 metrów. Ma cztery kondygnacje - w tym piwnicę. Na pierwszym poziomie jest salon i łazienka. A z okien ostatniego poziomu widać port w Bostonie. Dom ma piękne drewniane podłogi i nowoczesne wyposażenie kuchni oraz łazienki. Łączna powierzchnia domu to ok. 108 metrów kwadratowych.

Od 2005 roku właścicielami byli Jennifer Simonic i Spencer Welton, którzy przebudowali dom tak by było w nim jak najmniej barier i drzwi. Dom jest jednak bardzo wąski i przyjęcia w nim bywają wyzwaniem.

Jednak według agencji nieruchomości Cabot Company zainteresowanie tą nieruchomością było ogromne. Kupiec znalazł się bardzo szybko, ale agencja nie chciała poinformować kto nim jest.

Dom powstał zaraz po Wojnie Secesyjnej - w drugiej połowie XIX wieku. Według legendy ziemię na której stoi odziedziczyli dwaj bracia. Jeden był na wojnie a drugi w tym czasie podzielił działkę, wybudował sobie duży dom, bratu zostawiając zaledwie skrawek ziemi. Po powrocie żołnierz postanowił wykorzystać ten mały skrawek działki. Wybudował wąski i wysoki dom, który blokował słońce i zrujnował widok z okien pazernemu bratu.

Według ksiąg wieczystych Bostonu działka na której stał dom faktycznie była pierwotnie dość duża, ale została podzielona na pięć części. Najmniejsza ma właśnie szerokość "najchudszego domu", który jest niemal wciśnięty między dwa znacznie większe budynki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA