fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

WeWork jednak wchodzi na giełdę

WeWork
Bloomberg
Oferujący biura na wynajem startup zadebiutuje na amerykańskiej giełdzie. Planowane IPO wycenia WeWork na 9 mld dolarów.

WeWork zgodził się na fuzję ze spółką celową co oznacza, że tak jak wcześniej spekulowano wejdzie na giełdę w formule SPAC (special purpose acquisition company). To modna ostatnio formuła IPO, w której debiutant łączy się ze stworzoną w tym celu i wprowadzonych wcześniej do notowań spółką specjalnego przeznaczenia. To pozwala uniknąć czasochłonnych i kosztownych przygotowań do IPO.

Planowana fuzja WeWork z taką właśnie spółką BowX Acquisition Corp. wyceni WeWork na 9 miliardów dolarów, łącznie z długiem.

To kolejne już podejście WeWork do giełdy. W 2019 r. The We Company, właściciel startupu oferującego przestrzeń biurową w formule coworkingowej chciał zadebiutować na giełdzie i złożył nawet wniosek w SEC. Opublikował także prospekt emisyjny. Jednak po fali krytyki, która wylała się na spółkę w związku z ogromnymi stratami i przesadną wyceną, odstąpiono od planów debiutu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA