fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wywiady i rozmowy

Kaczyński: PO poszła w stronę lewackiego ekstremizmu

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jak wygląda polityczny układ sił na koniec 2020 roku? Swoją ocenę sytuacji w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przedstawia prezes PiS Jarosław Kaczyński. I zastanawia się, czy nie tworzy się nowy pomysł na pokonanie PiS w wyborach.

Na czym polega? Pierwsza obserwacja dotyczy samego PiS. - Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo – to jest oczywiste - mówi Kaczyński. Druga - obecnego kursu Platformy Obywatelskiej. - Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - przyznaje lider PiS.

Kaczyński zastanawia się, czy tworzy się nowy układ opozycji. - Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy - mówi lider Zjednoczonej Prawicy.

W ostatnich dniach i tygodniach wielu ważnych polityków PO, jak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przyznało, że wspiera liberalizację prawa antyaborcyjnego. Nie wszyscy w partii, np. były lider Grzegorz Schetyna, się z tym zgadzają.

Obszerny wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”. Można go też przeczytać w pełnej wersji na stronie rp.pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA