fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Sondaż: Trzaskowski wygrywa w Warszawie w I turze

Rzeczpospolita, Jerzy Dudek
Gdyby wybory samorządowe w Warszawie odbyły się w najbliższy weekend wygrałby je już w I turze Rafał Trzaskowski - wynika z badania telefonicznego przeprowadzonego przez Instytut Badań Samorządowych i portal LokalnaPolityka.pl w dniach 6-7 czerwca. O wynikach sondażu pisze Wirtualna Polska.

Z sondażu wynika, że Trzaskowski mógłby liczyć na 53,48 proc. w I turze, podczas gdy jego główny rywal - Patryk Jaki - na 25,65 proc. Taki wynik oznaczałby, że wybory prezydenckie w Warszawie rozstrzygnęłyby się w I turze.

Na 5,22 proc. poparcia mógłby liczyć Jan Śpiewak, a na 3,48 proc. - Andrzej Celiński. Adrian Zandberg uzyskałby 2,17 proc. głosów, a Jakub Stefaniak - 0,87 proc.

Z badania wynika też, że kandydaci PiS i PO mogą liczyć na poparcie swojego parlamentarnego zaplecza - Trzaskowskiego poprze 93 proc. wyborców Platformy, a Jakiego - 92 proc. wyborców PiS. Trzaskowskiego popiera też 50 proc. wyborców SLD.

7,4 proc. wyborców nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos.

Gdyby doszło do II tury Rafał Trzaskowski wygrałby w niej uzyskując 65 proc. głosów. Jaki mógłby liczyć na 30 proc.

Z tego samego sondażu wynika też, że w Warszawie wybory wygrałoby PO z poparciem rzędu 41 proc. Drugi byłby PiS mający 24,5 proc. poparcia. SLD może liczyć na 11 proc., a Nowoczesna - na 4,5 proc.

Źródło: wp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA