fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wyborcy nie chcą zapomnieć o e-mailach Clinton

AFP
Skandal wokół prywatnego konta e-mailowego Hillary Clinton może się ciągnąć za kandydatką przez kolejnych kilka miesięcy, zmniejszając jej szanse na wygraną.

Korespondencja z Nowego Jorku

Clinton od miesięcy utrzymywała, że wyborcy bardziej interesują się takimi sprawami społecznymi, jak: równe płace dla kobiet, dostęp do opieki nad dzieckiem, niższe opłaty za studia, niż to, jakiego e-maila używała podczas swojej kadencji w Departamencie Stanu. Ale się myliła: wyborcy nie zapomnieli o aferze, która podważa zaufanie do profesjonalizmu byłej pierwszej damy.

Gdy opuszczała Departament Stanu w 2013 r., Clinton cieszyła się jednymi z najwyższych not w sondażach zaufania, czasem sięgającymi 69 proc. Teraz plasuje się w czołówce sondaży, jeśli chodzi o brak zaufania do kandydata na prezydenta. W najnowszym sondażu New York Times-CBS News 64 procent respondentów stwierdziło, że jej nie ufa. Zapytani dlaczego, powiedzieli: „e-maile".

Po ubiegłotygodniowej publikacji raportu inspektora generalnego Departamentu Stanu kwestia e-maili i zaufania staje się jeszcze bardziej uciążliwa dla Clinton. Jak wynika z raportu,...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA