Aleksandra Słabisz

Starzejący się Waszyngton

Powrót do Senatu Dianne Feinstein po trzymiesięcznej chorobie, wzmógł dyskusje na temat rezygnacji z funkcji politycznych z powodu wieku.

DeSantis wkracza na pole walki

Ron DeSantis przystąpił do wyścigu o fotel prezydenta USA, stając się oficjalnie głównym rywalem dla Donalda Trumpa. Gubernator Florydy złożył wniosek dotyczący swojej kandydatury w Federalnej Komisji Wyborczej.

Ameryka drży przed migrantami z południa

W USA szykują się na falę imigrantów, bo w tym tygodniu wygasa pandemiczny przepis, który pozwalał na odesłanie przybyszów z zagranicy.

Głos na Joe Bidena to głos na Kamalę Harris

Gdy Joe Biden, najstarszy w historii USA prezydent, ogłosił początek kampanii na drugą kadencję, uwaga skupiła się na wiceprezydent Kamali Harris.

Joe Biden znów powalczy o Biały Dom. Kampania może kosztować miliard dolarów

Prezydent Joe Biden we wtorek oficjalnie ogłosił początek swojej kampanii mającej zapewnić mu drugą kadencję w Białym Domu.

Choroby dopadły senatorów

Amerykański Senat boryka się z nieobecnościami na sali obrad.

Spór w Ameryce: czy posiadanie broni to bezpieczeństwo

Liczba masowych strzelanin w USA nie maleje, a tymczasem republikańscy ustawodawcy w całym kraju domagają się łatwiejszego dostępu do broni.

Pierwsze takie zarzuty kryminalne. Oskarżenie Trumpa dodatkowo podzieli Amerykanów

Nie wiadomo na razie, jakie dokładnie zarzuty Donald Trump ma usłyszeć we wtorek. Jest ich podobno 30.

Z miesiąca na miesiąc przybywało migrantów. Teraz USA i Kanada stawiają szlaban na granicy

Waszyngton i Ottawa doszły do porozumienia w sprawie migrantów – w końcu będą zawracać tych, którzy nielegalnie przechodzą przez dzielącą je granicę.

Jak rodzić, to nie w Stanach Zjednoczonych

USA to mało bezpieczny kraj dla kobiet w ciąży. Umiera tam kilka razy więcej ciężarnych niż w innych rozwiniętych krajach.