fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Danuta Waniek: Kandydat Lewicy? Wybór między Biedroniem i Zandbergiem

Lewica/mat.pras.
- Będzie kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich. Wybór będzie pomiędzy Robertem Biedroniem i Adrianem Zandbergiem - powiedziała Danuta Waniek, szefowa Kancelarii Prezydenta w latach 1995-1997, w czasach prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Do kampanii po stronie opozycji gotowość zgłosił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W trakcie Zaduszek Witosowych i Rady Naczelnej PSL zapowiedział nie tylko pakiet ustaw PSL-Koalicji Polskiej na pierwsze 100 dni, ale też rozpoczęcie projektu prezydenckiego. – Ruszamy w Polskę. Zaczynamy projekt „Prezydent 2020”. Już w tym tygodniu spotkania w Płocku u Piotra Zgorzelskiego i marszałka Adama Struzika – tłumaczył.

Dowiedz się więcej: Rząd i kampania w budowie

- Władysław Kosiniak-Kamysz już wypowiada się w prezydenckim stylu. Podoba mi się jako kandydat, start w wyborach wymaga niezwykłej sprawności i wytrwałości fizycznej - oceniła w Polskim Radiu 24 Danuta Waniek.

- Opozycja będzie miała kilku kandydatów w wyborach prezydenckich - zastrzegła szefowa kancelarii u prezydenta Kwaśniewskiego. Platforma zapowiedziała zwołanie konwencji krajowej, która zakończy proces nominacyjny kandydata na prezydenta. Politycy PO zaznaczają, że nie będą do klasyczne prawybory. 23 listopada, 30 listopada i 7 grudnia odbędą się trzy debaty tematyczne z udziałem kandydatów na prezydenta. Osoby ubiegające się o nominację muszą zgłosić się z poparciem co najmniej 30 członków Rady Krajowej PO. Zgłoszenia przyjmowane są do najbliższego wtorku.

Wspólnego kandydata zapowiada Lewica. - Wybór będzie pomiędzy Robertem Biedroniem i Adrianem Zandbergiem - mówiła Waniek. - Dobrze byłoby, żeby pojawiła się kandydatura kobiety z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej - dodała.

Komentując spodziewane połączenie SLD i Wiosny Biedronia Danuta Waniek oceniła, że ta druga „należy do rodzaju partii sezonowych, która pojawia i znika, trochę jak pospolite ruszenie”. - Gdy nie osiąga sukcesu, to ludzie się rozchodzą - zauważyła. - SLD jest zakorzeniony w systemie politycznym - dodała.

Źródło: rp.pl/ PR24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA