fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Liroy-Marzec: Korwin-Mikke powiedział, że poparłby Rosję

Piotr Liroy-Marc
tv.rp.pl
Piotr Liroy-Marzec na spotkaniu z wyborcami w Białymstoku mówił o kulisach swojego odejścia z Konfederacij.

Pod koniec czerwca na konferencji prasowej w Sejmie poseł Marek Jakubiak powiedział, że wraz z Piotrem Liroyem-Marcem wzięli "pomocniczo" udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego w ramach Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Konfederacja nie zdobyła mandatu, uzyskując 4,55 proc. głosów. Zdaniem Jakubiaka, ten "sukces" części Konfederacji "wyraźnie zaszkodził", a w ugrupowaniu zaczęły się dziać "różne rzeczy".

O szczegółach swojego odejścia mówił podczas spotkania z wyborcami w Białymstoku. - Po wyborach do Parlamentu Europejskiego przebiegały tylko wokół pieniędzy. Nie było rozmów na temat kampanii, a przede wszystkim na temat tego, jak chcemy pomóc ludziom - powiedział Liroy-Marzec. 

- Tam były tylko rozmowy o wpływach, pieniądzach, przelewach. Tragedia - dodał.

- Zadałem sobie jedno pytanie. Czy ja chcę wprowadzić tych ludzi do parlamentu? Czy ja chcę, by ci ludzie decydowali o naszym życiu. Pierwsza myśl była: w życiu. Nigdy bym nie życzył tego największemu wrogowi - kontynuowała.

Lider Skutecznych mówił również o słowach Janusza Korwin-Mikkego, który zapytany był o stanowisko w przypadku konfliktu z Rosją. 

– Zaczęliśmy rozmawiać na temat współpracy Polski z Rosją. I zadaliśmy pytanie: gdyby był konflikt Rosja-Polska i Rosja by powiedziała, że w tych twoich wydumanych rzeczach cię popiera, to kogo byś poparł? Rosję (odpowiedział Korwin-Mikke - red.). Słowo, on to powiedział przy nas wszystkich – mówił Liroy-Marzec.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA