fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Rzymkowski: Samodzielny start Kukiz’15? Wykluczony

tv.rp.pl
Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 komentując w Radiu Zet plany jego klubu na jesienne wybory parlamentarne powiedział, że „uważa, że samodzielny start jest wykluczony”. - Nie zakładamy możliwości samodzielnego startu – podkreślił.

Jak powiedział w Radiu Zet Tomasz Rzymkowski, „dla małych ugrupowań wybory parlamentarne mogą być jednymi z najtrudniejszych, jeśli nie powiedzieć, że ostatnimi dla wielu”. - Niekoniecznie dla Kukiz’15. Chodzi o kalendarz wyborczy. Jeśli pan prezydent 13 sierpnia ogłosi termin wyborów na 13 października, to kalendarz wyborczy układa się w sposób następujący. Do 3 września trzeba zarejestrować komitet wyborczy, trzeba zebrać podpisy, trzeba zebrać listy kandydatów do Sejmu, do Senatu i proporcjonalnie do tego podpisy - podkreślił Rzymkowski. - I tylko i wyłącznie ugrupowania, które w mojej ocenie mają potężne struktury terenowe mogące w najtrudniejszym okresie czasu, bo to jest sierpień, czyli jeszcze okres urlopowy - dodał. Zapytany o to, czy Kukiz’15 może wystartować z ludowcami, powiedział, że „jego zdaniem wszystko jest możliwe, bo negocjacje trwają”.

Tomasz Rzymkowski odniósł się także projektu w sprawie zerowego PIT-u dla młodych Polek i Polaków pracujących i mających mniej niż 26 lat. Zapytany o to, czy Kukiz’15 poprze ten projekt polityk powiedział, że „z pewnością”. - Jest to, myślę, taka trochę odmiana w stosunku do różnych programów rządowych, to znaczy po raz pierwszy zostanie więcej pieniędzy w kieszeni obywatela i bez udziału urzędnika - stwierdził i jednocześnie zaznaczył, że Kukiz’15 „ma zupełnie inną filozofię podejścia państwa do obywatela w kwestiach fiskalnych”. - To znaczy uważamy, że lepiej jest zostawić więcej pieniędzy w portfelu obywatela niż za pośrednictwem urzędnika dokonywać redystrybucji tych środków, pomniejszonych oczywiście, no bo urzędnik kosztuje, czy instytucja samego urzędu kosztuje - powiedział. - Według mnie jest to na pewno krok w dobrą stronę. Ja bym chciał, żeby wszystkie grupy wiekowe, zawodowe były objęte jakimś podejściem ludzkim, jeśli chodzi o podatki. Cały czas podnosimy, wcześniej przed nami TK to uczynił, czyli podnieść kwotę wolną od podatku, rząd oczywiście ją podniósł, ale jednocześnie obniżył. To była taka trochę, bym powiedział, gra słów i gra cyferek. Natomiast jeśli na to popatrzymy, no to mamy tylko i wyłącznie umowę o pracę w wieku do 26. roku życia, czyli od 16. do 26., no bo zgodnie z polskim prawem można już pracować na umowę o pracę. Umowa o zlecenie również będzie objęta tą zerową stawką, ale mówimy o kwocie nieprzekraczającej bodajże 88 tysięcy - dodał. 

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA