fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Nowy, ostry spot europosła PSL o PiS i UE

twitter/@Hetman_K
4 lutego 2016 roku wojewoda Przemysław Czarnek z PiS wyprowadził flagę UE ze swojego gabinetu, czy po 26 maja PiS wyprowadzi Polskę z UE? - tak zaczyna się nowy, pierwszy w tej kampanii w okręgu lubelskim spot europosła PSL Krzysztofa Hetmana. Hetman jest "jedynką" Koalicji Europejskiej z tego właśnie okręgu.

Spot przyciąga uwagę swoim wykonaniem i jest pierwszym w tej kampanii w ogóle klipem, w którym politycy PSL (i KE) tak mocno eksponują lokalne wypowiedzi czy działania polityków PiS związanych z Unią Europejską.

Przypominanie tego, że np. za czasów byłej premier Beaty Szydło z KPRM zniknęły flagi jest częste przez polityków opozycji, ale tu po raz pierwszy analogiczne działanie polityka PiS znanego w regionie wykorzystano w kampanii lokalnej. Wojewoda Czarnek znany jest z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi w innych sprawach np. jeśli chodzi o prawa społeczności LGBT. Można spodziewać się, że kampania w Lublinie - jak i wielu innych regionach, gdzie silna jest konkurencja wewnątrz list KE - będzie bardzo zaciekła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA