fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Rosja: Nie zabiliśmy w Syrii ani jednego cywila

AFP
Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka twierdzi, że rosyjskie naloty w tym kraju spowodowały śmierć 18 tys. osób, w tym co najmniej 8 tys. cywilów. Rosja: zabiliśmy znacznie więcej. Ale wszyscy to terroryści.

W trzecią rocznicę interwencji wojskowej Rosji w Syrii tamtejsze Obserwatorium Praw Człowieka ogłosiło, że ??rosyjskie naloty i pociski artyleryjskie zabiły 18 000 osób, w tym prawie 8 000 cywilów.

Inna organizacja monitorująca działania na terenie Syrii, Syryjska Sieć dla Praw Człowieka, w 40-stronicowym raporcie pisze o 6239 ofiarach rosyjskich nalotów, w tym 1844 dzieciach.

Rosja odpowiada: zabiliśmy jeszcze więcej.  Szef parlamentarnej komisji obrony ogłosił w niedzielę, że w rosyjskich atakach na terenie Syrii zginęło 85 tysięcy ludzi. Ale wszyscy oni to  "terroryści".

Czytaj także: Rosja przekaże Syrii system S-300. USA: To wielki błąd

 Rosja twierdzi również, że w ciągu ostatnich trzech lat nie zabiła ani jednego cywilnego obywatela Syrii. Zauważa natomiast, że w tym okresie zginęło tam 112 rosyjskich żołnierzy, nie licząc setek rosyjskich pracowników, zabitych podczas ubiegłorocznego nalotu amerykańskiego lotnictwa.

Wiktor Bondariew, szef sejmowej komisji obrony i bezpieczeństwa, powiedział, że poświęcenie to jest warte zachodu, ponieważ przygotowuje Rosję do przyszłych bitew i stanowi źródło doświadczenia dla sił zbrojnych.

"Najważniejszym kryterium sprawności wojskowej jest nie tylko zwycięstwo, ale także jego cena" - powiedział, cytowany przez agencją Interfax.

 

Źródło: businessinsider.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA