fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Sondaż: Rosną szanse PiS w stolicy

Fotorzepa, Jakub Ostałowski
PiS nie traci na napięciu w relacjach polsko-izraelskich. Opozycja raczej stoi w miejscu.

Badanie IBRiS z 1–2 lutego pokazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego nadal może liczyć na ponad 40 proc. poparcia. Kontrowersje wokół nowelizacji nie mają też wpływu na notowania Platformy Obywatelskiej czy Kukiz'15.

 

W sondażu widać za to duży spadek poparcia dla Nowoczesnej, która oscyluje teraz w granicach progu wyborczego. W przeliczeniu na mandaty PiS może liczyć na 269 miejsc w Sejmie, dużo mniej, niż potrzeba do zmiany konstytucji.

Na sytuację w kraju nakłada się kampania samorządowa. PiS nadal nie podjęło decyzji, kto będzie kandydatem w najważniejszym i najbardziej prestiżowym wyścigu w kraju: rywalizacji o prezydenturę w Warszawie.

„Rzeczpospolita" dotarła do wewnętrznych sondaży zarówno partii rządzącej, jak i Platformy Obywatelskiej. Pokazują, że najgroźniejszym potencjalnym rywalem Rafała Trzaskowskiego jest wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Politycy PO przekonują nas, że na wiosnę wystartują z nowym planem w Warszawie, w którym na pierwszym miejscu będzie człowiek, a nie „wielkie betonowe inwestycje".

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA