fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

"Times of Israel": Pijany Polak postrzelony. Groził uczniom

Radosław Drożdżewski/CC-BY-SA-4.0
"Times of Israel" informuje na swojej stronie internetowej o zdarzeniu, do którego miało dojść wczoraj w centrum Warszawy. Z relacji dziennika wynika, że pijany mężczyzna chciał z nożem wejść do autokaru szkolnej wycieczki z Izraela. Mężczyznę miał postrzelić ochroniarz. Stołeczna policja zaprzecza tej wersji.

Dziennik powołuje się na serwis informacyjny "Walla". 

Wczoraj pod hotelem Novotel w centrum Warszawy do autokaru mieli wsiadać uczniowie z liceum w Jerozolimie. "Times of Israel" informuje o dwóch pijanych Polakach, którzy chcieli wejść do pojazdu. Jeden z nich miał wyciągnąć nóż i grozić ochroniarzowi, który wyciągnął broń i oddał strzał. Stan postrzelonego napastnika nie był znany.

Poinformowano, że mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, a żadnemu z uczniów nic się nie stało. Incydent miał nie wpłynąć na plan ich wycieczki po Polsce.

Dziennik dodaje również, że w Polsce wzrosła liczba antysemickich ataków, zwłaszcza w internecie. 

Do sprawy odniosła się stołeczna policja. "Nie było żadnego postrzału. Nikt nie próbował dostać się do żadnego autokaru. Zdarzenie, jak wynika z dotychczasowych ustaleń i informacji przekazanych przez wspominanego w tekście ochroniarza (notabene Polaka) nie ma żadnych związków z antysemityzmem, ani nacjonalizmem" - przekazano na Twitterze.

"Nietrzeźwy mężczyzna, który w tym zdarzeniu - sprzeczce uczestniczył, trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. W czasie zdarzenia, w tym miejscu nie było żadnej zagranicznej wycieczki studenckiej ani innych cudzoziemców" - dodano.

Źródło: Times of Israel/rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA