fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Borowski: Gronkiewicz-Waltz nie powinna się podać do dymisji

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Marek Borowski, senator niezrzeszony uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna się podać do dymisji. Dodaje, że jeśli okaże się, że spraw takich jak działka przy Placu Defilad jest więcej, zmieni to sytuację prezydent Warszawy.

Senator niezrzeszony Marek Borowski ocenił w TVN24, że jeśli wziąć pod uwagę tylko sprawę działki przy ul. Chmielnej, o której pisała w zeszły weekend "Gazeta Wyborcza", Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna się podać do dymisji.

- Jeżeli się okaże, że takich spraw jest więcej, albo gdy będziemy mieli do czynienia z procederem korupcyjnym, to wówczas zmieni to sytuację pani prezydent - ocenił senator.

Były marszałek Sejmu Ludwik Dorn uważa z kolei, że prezydent obciąża to, że nie ustaliła kwestii "wyczyszczenia, rygoryzmu", jeśli chodzi o reprywatyzację. Jak dodał polityk, to zarzut natury politycznej, a nie moralnej czy prawnej. - To nie przesłanka do podawania się do dymisji - stwierdził.

W ocenie Ludwika Dorna, PiS przystępuje do bitwy o samorządy. - Zamiarem tej partii jest przedstawienie niepisowskich samorządów jako jednego wielkiego złodziejstwa - powiedział były marszałek Sejmu. Dodał, że "PiS w wymiarze ogólnokrajowym jest olbrzymem, a w wymiarze samorządowym karłem". - Nawet tam, gdzie w wyborach parlamentarnych miał bardzo dużą przewagę - podkreślił Dorn.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA