WOŚP

Sondaż: Jak Polacy oceniają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Jak Polacy oceniają działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków - zapowiedział szef WOŚP Jerzy Owsiak, który w Łodzi oficjalnie uruchomił produkcję tekturowych skarbonek dla ponad 120 tys. wolontariuszy przyszłorocznej zbiórki.

Ponad 80 proc. badanych pozytywnie ocenia działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mniej niż 10 proc. nie ma zdania na ten temat.

- W podziale na płeć zarówno mężczyźni, jak i kobiety pozytywnie ustosunkowują się do tej akcji i w obydwu przypadkach 80 proc. respondentów pozytywnie ocenia działalność Jurka Owsiaka.  Zdanie to podzielają również częściej osoby powyżej 50 roku życia (83 proc.), ankietowani o wykształceniu średnim (81 proc.) i wyższym (81 proc.), respondenci o dochodzie powyżej 5000 zł (86 proc.) oraz badani z miast do 20 tysięcy mieszkańców (85 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Andrzej Duda z małżonką dołączyli do tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcje trafiły przekazane przez parę prezydencką przedmioty.

Czytaj także:

Funkcjonariusze publiczni powinni mieć możliwość angażowania się w WOŚP? Polacy nie mają wątpliwości – pokazał sondaż SW Research dla serwisu rp.pl.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL