fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

SMM Legal wsparło MTP jednej z największych transakcji nieruchomościowych w Poznaniu

Adobe Stock
15 września 2020 r. Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. (MTP) wyłoniły w drodze przetargu nabywcę liczącej 5,5 ha działki w prestiżowej lokalizacji w centrum Poznania za 114,5 miliona złotych. 29 września transakcja sprzedaży została sfinalizowana. Kompleksową obsługę prawną w całym procesie sprzedaży nieruchomości zapewnił zespół ekspertów SMM Legal pod kierunkiem Partnera zarządzającego – mecenasa Aleksandra Czecha.

Przygotowanie do transakcji od strony prawnej było złożonym i długotrwałym procesem. Nasi prawnicy przez około półtora roku działali w ścisłej współpracy z powołanym przez klienta zespołem projektowym.

– Nieruchomość znajdująca się w atrakcyjnej części centrum Poznania, w kwartale ulic Matejki – Grunwaldzka – Ułańska, dotychczas była wykorzystywana jako tereny magazynowe i parkingowe - tłumaczy mecenas dr Marlena Kruszyńska-Kośmicka, odpowiedzialna za obszar administracyjnoprawny przygotowania nieruchomości do transakcji. – W naszej ocenie miejsce to ma szansę stać się jedną z wizytówek miasta Poznania.

Wyłoniony w przetargu nabywca nieruchomości zapłacił za działkę 114,5 miliona złotych. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może tam powstać nowoczesne osiedle apartamentowców z obiektami handlowo-usługowymi.

- To jedna z największych transakcji nieruchomościowych w ostatnich latach w Poznaniu – tłumaczy dr Jan Stranz, który koordynował prace w obszarze korporacyjno-cywilnym. – Praca z MTP przy tym projekcie dawała ogromną satysfakcję, ponieważ dzięki doskonałej i profesjonalnej współpracy wspólnie rozwiązaliśmy bardzo złożone problemy prawne – dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA