fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

NGL Legal powołał interdyscyplinarny zespół prawa konopi – Cannabis Law Team

Adobe Stock
Z przyjemnością informujemy o powołaniu multidyscyplinarnego zespołu prawa konopi, który odpowiada na potrzebę komplementarnej usługi doradztwa dla klientów tego sektora.

Branża konopna właściwie na całym świecie, oprócz dynamicznego wzrostu notowanego w ostatnich latach, mierzy się z licznymi wyzwaniami prawnymi, przede wszystkim ze względu na dynamicznie zmieniające się środowisko regulacyjne oraz liczne niejasności w zakresie interpretacji przepisów. Te wyzwania wymagają specjalistycznego, a zarazem kompleksowego spojrzenia. – mówi Krzysztof Wiater, Partner zarządzający NGL Legal – Nasz zespół skupia prawników z różnych obszarów prawa, którzy dobrze rozumieją wschodzący rynek konopi i mają już doświadczenia w obsłudze klientów działających w tej branży. Uznaliśmy, że jest to dobry moment, żeby zebrać, usystematyzować i rozwijać tę ekspertyzę, by móc skutecznie wspierać klientów zainteresowanych rozwojem w tym obszarze.

Agnieszka Majka, partner NGL Legal, Cannabis Law Team, dodaje – Uprawa i przetwarzanie konopi włóknistych, a także wytwarzanie i dystrybucja produktów zawierających konopie lub ich ekstrakty w obecnym otoczeniu prawnym w Polsce wiążą się z szerokim wachlarzem wyzwań dla naszych klientów. Umiejętne przeprowadzenie przedsiębiorców – szczególnie zagranicznych – przez zawiłości prawne i luki regulacyjne jest aktualnie kluczową kompetencją dla firm, które chcą rozpocząć biznes lub wprowadzić swoje produkty do obrotu w Polsce. Powołanie w ramach NGL Legal dedykowanego zespołu prawa konopi jest odpowiedzią na te potrzeby.

Tomasz Ciećwierz, partner NGL Legal, Cannabis Law Team – Wraz z dołączeniem zespołu Products & Health prowadzonego przez Agnieszkę nasza kancelaria zgromadziła „na pokładzie" specjalistów posiadająych doświadczenie i kompetencje z różnych dziedzin prawa, w obszarze których poruszają się uczestnicy rynku konopnego w Polsce. Kierujemy zatem do naszych klientów ofertę kompleksową, obejmującą wsparcie w całym szeregu wyzwań prawnych, przed którymi stoi dzisiaj ta branża. Jestem przekonany, że takie interdyscyplinarne podejście przełoży się na realne wsparcie dla naszych klientów, jak również całego sektora.

Zespół Cannabis Law Team tworzą prawnicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w doradzaniu przedsiębiorcom w różnych kwestiach prawnych. Zapewni on kompleksowe doradztwo w kwestiach regulacyjnych na każdym etapie cyklu życia produktów konopnych. Wesprze klinentów przy zakładaniu działalności gospodarczej, pozyskiwaniu finansowania, uzyskiwaniu niezbędnych zezwoleń, wprowadzaniu produktów na rynek, przygotowywaniu i negocjowaniu umów z kontrahentami oraz w kwestiach podatkowych. Nasz zespół doradzi także w sprawach z zakresu prawa nieruchomościowego, zagadnieniach ochrony środowiska, kwestiach związanych z prawem pracy, ubezpieczeniami czy ochrony własności intelektualnej, a także w zakresie rozwiązywania sporów i odpowiedzialności za produkt.

Przede wszystkim jednak zespół Cannabis Law Team pomoże uniknąć problemów i błędów, przeprowadzając klienta bezpiecznie przez wszystkie etapy działalności, zapewniając zgodność z przepisami obowiązującego prawa i wsparcie w interakcjach z organami państwowymi.

Paweł Sawicki, Partner NGL Legal, Cannabis Law Team mówi: branża konopna to niezwykle prężnie rozwijający się sektor polskiej gospodarki, zasługujący na szczególną uwagę. Jednocześnie jest to branża wciąż niedoregulowana, borykająca się z wieloma przeciwnościami natury prawnej. Konieczne jest wspieranie nowych inicjatyw, pomoc firmom rozpoczynającym działalność w tym obszarze, aby od początku były w stanie zaplanować swój biznes w sposób w pełni zgodny z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo niezwykle istotną kwestią jest publiczna dyskusja o kierunku regulacji prawnych, zarówno na gruncie prawa krajowego, jak i europejskiego. Jesteśmy gotowi wpierać branżę również w tym zakresie.

Do naszych klientów należą plantatorzy, producenci, przetwórcy i dystrybutorzy konopi, produktów konopnych i medycznych konopi. Doradzamy również podmiotom rozpoczynającym działalność, inwestorom zainteresowanym tą branżą, a także klinikom medycznym i stowarzyszeniom branżowym.

To pierwszy na polskim rynku, dedykowany, multidyscyplinarny zespół, oferujący wszechstronne wsparcie dla uczestników rynku konopnego. W miarę rozwoju branży zespół będzie pomagał naszym klientom w podejmowaniu bezpiecznych prawnie decyzji biznesowych, mając na uwadze długoterminowy sukces i cele klienta. Wierzę, że jest to nisza, w którą warto inwestować i rozwijać umiejętności – kończy Krzysztof Wiater.

W skład zespołu wchodzą:

- Agnieszka Majka, Partner, Products & Health;

- Tomasz Ciećwierz, Partner, Corporate M&A;

- Paweł Sawicki, Partner, White Collar & Compliance;

- Celina Bujalska, Senior Associate, Products & Health, Cannabis Team Coordinator

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA