fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Europosłanka Brexit Party skarży się, że dostała iPada od PE

Twitter
Annunziata Rees-Mogg, europarlamentarzystka Partii Brexitu skrytykowała UE za to, że europarlamentarzyści dostają darmowe iPady.

Annunziata Rees-Mogg to siostra jednego z najbardziej znaczących zwolenników brexitu w Partii Konserwatywnej, Jacoba Rees-Mogga. W wyborach do PE startowała z list Partii Brexitu Nigela Farage'a, która wygrała eurowybory na Wyspach.

Teraz europosłanka Partii Brexitu podając dalej na Twitterze wideo przygotowane przez jej partię, na którym poszczególni europosłowie i europosłanki opowiadają o tym, co ich zdziwiło w Parlamencie Europejskim, zwraca uwagę, że mogłaby obejrzeć to nagranie na swoim "błyszczącym, nowym iPadzie, który dostała od PE bez wyraźnego powodu".

"Musimy opuścić ten skorumpowany pociąg z łatwą forsą, tak jak nam obiecano, że to zrobimy" - dodała.

W kolejnym wpisie, umieszczonym po wielu krytycznych opiniach na temat swojej wypowiedzi, Annunziata Rees-Mogg dodała, że "martwi się o Twittera". "Jeśli naprawdę sądzicie, że ktoś kto zarabia 101 tys. euro (rocznie), plus dostaje pieniądze na obsługę biura w wysokości 52 tysięcy euro rocznie (...) potrzebuje darmowego iPada, nie jestem pewna, czy mogę tu spotkać normalnych ludzi".

Europarlamentarzyści otrzymują darmowe iPady od 2010 roku w ramach projektu "mobilności elektronicznej". Po zakończeniu kadencji europarlamentarzyści muszą zwrócić otrzymane iPady.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA