fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

"Martwi mnie stan zdrowia psychicznego Saryusza-Wolskiego"

Joseph Daul, szef EPL
Fotorzepa/ Darek Golik
"Niepokoi mnie stan pańskiego zdrowia psychicznego" - napisał na Twitterze Joseph Daul, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), do Jacka Saryusza-Wolskiego, w reakcji na wpis polskiego europosła dotyczący przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Bez precedensu, Donald Tusk relegowany do drugiego rzędu na "family picture" na szczycie EPL Partnerstwa Wschodniego w Brukseli" - napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski, załączając zdjęcie, na który szef Rady Europejskiej znajduje się w drugim rzędzie, podczas gdy np. Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, ustawił się z przodu.

Zdaniem Saryusza-Wolskiego, Donald Tusk może być kłopotliwy dla europartii "przez naruszenie powagi i bezstronności swego urzędu atakami na kraj członkowski - Polskę". Nawiązał w ten sposób do zeszłotygodniowego wpisu byłego premiera, który na swoim prywatnym koncie na Twitterze napisał: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Na wpis byłego rywala Tuska w walce o fotel przewodniczącego RE odpowiedział przewodniczący EPL Joseph Daul. Wyjaśnił, że miejsce Donalda Tuska zgodnie z protokołem było w pierwszym rzędzie. "Prezydent Tusk, jako dżentelmen, z własnej inicjatywy przeniósł się do drugiego rzędu, aby zapewnić nieco więcej równowagi płci w pierwszym rzędzie" - wyjaśnił Daul.

"To smutne, że upierasz się przy takich żałosnych atakach na przewodniczącego RE, który jest wartościowy, szanowany i wysoce ceniony przez rodzinę EPL" - dodał Daul, zaznaczając, że "Tusk jest najlepszym ambasadorem Polski w Unii Europejskiej i tak pozostanie w przyszłości".

"W tej chwili niepokoi mnie stan pańskiego zdrowia psychicznego" - skonkludował szef EPL.

Wcześniej Jacek Saryusz-Wolski wyraził gotowość do startu w wyborach prezydenckich, jeśli o urząd ten będzie się ubiegał również Donald Tusk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA