fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Syn Osamy Bin Ladena: Atakujcie Waszyngton i Tel Awiw

youtube
Hamza bin Lanen, syn zabitego w 2011 lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena, w specjalnym nagraniu zaapelował o działanie na szkodę USA i Izraela na całym świecie.

Hamza bin Laden, który - jak pisze "Jerusalem Post" - ma ambicje, by stanąć na czele Al-Kaidy, wezwał do przeprowadzania ataków w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu i Tel Awiwie. Zamachy mieliby - zgodnie z treścią apelu - przeprowadzać pojedynczy terroryści, tzw. samotne wilki. Autentyczność nagrania miała zostać potwierdzona przez "wiarygodne źródła", a samo nagranie powstało przed 15 czerwca.

Nagranie było rozpowszechnianie przez zwolenników prowadzenia dżihadu na Twitterze. To pierwszy tego typu apel najmłodszego syna bin Ladena, który ma dziś 23 albo 24 lata.

Hamza bin Laden miał zostać namaszczony na następcę przez ojca na krótko przed śmiercią Osamy bin Ladena. Najbardziej poszukiwany terrorysta świata został zastrzelony 1 maja 2011 roku na terenie Pakistanu przez amerykańskich komandosów. Początkowo Biały Dom informował, że wśród zabitych tego dnia znalazł się również Hamza, ale po dokładniejszej analizie okazało się, że w rzeczywistości w czasie ataku zginął inny syn bin Ladena, Khaled. Hamza miał przebywać razem z ojcem w kryjówce, ale - jak pisze "The Telegraph" - prawdopodobnie udało mu się uciec. Nie wiadomo, gdzie dziś przebywa.

1. kolejka Bundesligi:

Borussia Dortmund-Borussia Moenchengladbach 4:0
Marco Reus 15, Pierre-Emerick Aubameyang 21, Henrich Mchitarjan 33, 50 
Źródło: www.jpost.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA