Tenis w Szanghaju: Tsitsipas lepszy od Hurkacza

Stefanos Tsitsipas wygrał z Hubertem Hurkaczem 7:5, 3:6, 7:6 (7-5) mecz 1/8 finału turnieju z cyklu ATP Masters Series w Szanghaju.

Aktualizacja: 10.10.2019 14:18 Publikacja: 10.10.2019 13:46

Mecz Polaka z Grekiem był długi, ciekawy, zupełnie inny, niż ich ostatnie spotkanie w Atenach podczas rozgrywek grupowych Pucharu Davisa w połowie września (Tsitsipas wygrał w meczu pierwszych rakiet 6:3, 6:1).

O wyniku zadecydował tie-break w trzecim secie, taka porażka z nr 7 na świecie, niemal pewnym uczestnikiem wielkiego finału tegorocznych rozgrywek (Nitto ATP Finals) ujmy nie przynosi, ale trochę żalu pozostaje – była szansa na zwycięstwo. Grek był krok od straty pierwszego seta, w trzecim też miał tylko minimalną przewagę.

Dobre wiadomości z Chin są takie, że po trzech nieudanych turniejach (porażki w pierwszych rundach w Nowym Jorku, Metz i Tokio) Hubert Hurkacz odzyskał bojowość. Dwa mecze w Szanghaju wygrał bez straty seta (7:6 (7-5), 6:4 z Zhizenem Zhangiem; 6:2, 7:6 (7-1) z Gaelem Monfilsem), dzięki tym sukcesom awansuje w poniedziałek z 34. na 33. miejsce rankingu ATP.

Przed Polakiem stoi duża szansa na pierwsze w karierze na rozstawienie w Wielkim Szlemie, czyli w Australian Open 2020. Zadecydują kolejne starty: od 21 października w Wiedniu i od 28 października w hali Bercy w Paryżu.

W Szanghaju Hurkacz skończył pracę. Grał także w turnieju deblowym obok Benoita Paire. Para polsko-francuska pokonała Jeremy'ego Chardy i Fabrice'a Martina 6:4, 7:6 (7-4), przegrała z Mate Paviciem i Bruno Soaresem 1:6, 5:7.  W chińskim turnieju pozostał jeszcze Łukasz Kubot w turnieju deblowym.

Razem z Marcelo Melo pokonali pary Borna Corić i Runhao Hua 6:4, 7:5 oraz Rohan Bopanna i Denis Shapovalov 6:4, 3:6, 10-7. W piątkowym ćwierćfinale zmierzą się Ivanem Dodigiem i Filipem Polaskiem – przegrali z nimi kilka dni temu finał w Tokio.

2 / 3
Zendaya w „Challengers”. Być jak Iga Świątek i Coco Gauff
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie