fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Lupa do marszałka województwa dolnośląskiego

Krystian Lupa
Fotorzepa/Jakub Ostałowski
W związku z zablokowaniem wyjazdu spektaklu “Wycinka” na prestiżowe festiwale w Budapeszcie i Kanadzie, Krystian Lupa skierował specjalne pismo na ręce Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, który jest organizatorem Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że obecny dyrektor Teatru Polskiego Cezary Morawski zażądał od Krystiana Lupy zmian w obsadzie “Wycinki”, wcześniej zwalniając aktorów grających w spektaklu.

Oto treść pisma:

“Szanowny Panie Marszałku,

Dowiaduję się dziś, że Cezary Morawski odwołuje obie festiwalowe prezentacje „Wycinki” - w Budapeszcie i w Kanadzie. To niczym nie usprawiedliwiony międzynarodowy skandal, początek ostatecznej dewastacji Teatru Polskiego. Mam nadzieję, że dotarły do Pana argumenty, którymi Morawski szermuje w swoich listach do dyrektorów Festiwali, podając jako powód moją odmowę współpracy. Chyba nie muszę Panu dowodzić, że to cyniczne kłamstwa. Piszę do Pana z nadzieją, że w oczekiwaniu na odpowiedź Ministerstwa Kultury, które wzorem swojej partii prowadzi bezprawne gry na zwłokę, dysponuje Pan narzędziami żeby zapobiec temu skandalowi.

Z serdecznym pozdrowieniem

Krystian Lupa”

Reżyser nawiązał do sytuacji, w której Ministerstwo Kultury przedłuża ponad ustawowy termin konsultacje związane z procedurą odwołania Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA