fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Zwyciężczyni aukcji kupi zniszczony obraz Banksy'ego

Instagram/Banksy
Banksy, słynny brytyjski artysta street art, po zakończeniu aukcji zniszczył obraz "Dziewczyna z balonem". Kobieta, która wygrała aukcję, potwierdziła, że chce nadal kupić obraz. Dzieło będzie miało nową nazwę.

Kiedy obraz został sprzedany za 1,2 mln dolarów, nagle zaczął wyślizgiwać się z ramy i zsuwać do niszczarki, która, jak się okazało, była zainstalowana w ramie obrazu. W efekcie obraz został zniszczony.

Alex Branczik z Sotheby's przyznaje, że galeria najwyraźniej została "zBanksy'owana" (Banksy znany jest ze swoich żartów artystycznych i prowokacji) i teraz jej przedstawiciele zastanawiają się co cały performance oznacza w kontekście przebiegu aukcji.

Znawcy sztuki zgodnie stwierdzili, że zniszczenie obrazu tylko podwyższyło jego wartość.

Jak powiedział „The Evening Standard” Joey Syer, współzałożyciel platformy internetowej ułatwiającej sprzedaż dzieł sztuki: "Przebieg aukcji będzie napędzać wartość dzieła. Praca sprzedana za 1,02 mln funtów, po happeningu autora nie tylko przeszła do historii sztuki, ale i zyskała wartość, którą można ocenić teraz na 2 milionów funtów”.

Czytaj także: Banksy: Kim jest artysta, który chce niszczyć swoje prace?

Osobą, która wylicytowała działo jest anonimowa kobieta z Europy, która już wcześniej brała udział w aukcjach organizowanych przez Sotheby's.

Zadeklarowała, ze mimo zniszczenia, nadal chce pozyskać obraz. Jednocześnie poinformowano, że dzieło będzie miało nową nazwę: "Miłość jest w koszu" ("Love is in the bin"). 

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA