fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosja: powrót ideologii państwowej

Aleksandr Bastrykin
youtube
Szef rosyjskiego Komitetu Śledczego Aleksandr Bastrykin proponuje na poziomie ustawodawczym zatwierdzić ideologię państwa rosyjskiego.

Zdaniem Bastrykina, ideologia ta powinna obowiązywać na wszystkich szczeblach życia społecznego w Rosji. Jak twierdzi, ideologia musi uwzględniać zarówno wewnętrzne tak i zewnętrzne warunki istnienia państwa, opierać się na „tradycjach historycznych, mentalności narodu, demografii oraz ekologii".

- Po pierwsze, idee, które będzie zawierała, powinny odzwierciedlać nie chwilowe i koniunkturalne interesy państwa, ale interesy o charakterze strategicznym lub perspektywę długoterminową – powiedział szef rosyjskiego Komitetu Śledczego podczas konferencji naukowej „Zbrodnia i kara; grzech i zbawienie", cytowany przez rosyjską redakcję BBC.

Według Bastrykina, ideologia państwa rosyjskiego powinna łączyć w sobie „socjalno-polityczną, ekonomiczną i duchową sferę życia społecznego". Co ciekawe, w swoim opublikowanym niedawno artykule na łamach rosyjskiego dziennika „Kommiersant", szef Komitetu Śledczego proponuje skorzystać z doświadczenia Chin odnośnie cenzurowania internetu. – Ostatnie dziesięć lat Rosja oraz szereg innych krajów żyją w warunkach tak zwanej wojny hybrydowej rozpętanej przez USA oraz ich sojuszników – pisze.

Do 1991 roku czyli do upadku Związku Radzieckiego „ideologia sowieckiego społeczeństwa" była zatwierdzona w konstytucji. Głównym postulatem tej ideologii był „bezwzględny i niepodważalny autorytet Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA