fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Modelki chodziły po wodzie przed wieżą Eiffla

AFP
We wtorek wieczorem w cieniu Wieży Eiffla modelki Yvesa Saint Laurenta chodziły po specjalnym wodnym wybiegu, prezentując najnowszą kolekcję francuskiej firmy na Paris Fashion Week.

Marka, część konglomeratu Kering, wykorzystała znany paryski pejzaż, żeby zaprezentować najnowsze trendy, stworzone przez projektanta Anthony'ego Vaccarello.

Granatowe spodnie z wysokim stanem, wpuszczone w botki z wężowej skóry, nadały ton pierwszej części pokazu. Na wybiegu pojawiły się także modelki ubrane w charakterystyczne dla Vaccarello skąpe spódniczki z prześwitującymi topami, śmiałe sukienki mini i błyszczące marynarki.

Ale kolekcja miała też swoją filuterną stronę - niektóre stroje pokryte były jaskrawymi gwiazdkami, co przydało kolekcji nieco cyrkowego efektu.

Wcześniej we wtorek pod wieżą Eiffla była miejscem protestu garstki działaczy na rzecz praw zwierząt z PETA. Aktywiści, przebrani za króliczki, wzywali Paris Fashion Week, by wziął przykład z Londynu i zrezygnował z pokazywania na wybiegach ubrań z naturalnego futra.

Coraz więcej marek, w tym włoskie Versace i Gucci, a ostatnio brytyjska Burberry, rezygnują ze zwierzęcego futra. Egzotyczne skóry są jednak nadal powszechnie używane przez wielu producentów w torebkach i butach.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA