fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty motorowe

Żużel: Deszczowe setne lubuskie derby dla Stali Gorzów

fot. mat.pras./ Radosław Kalina
Wygraną Stali Gorzów zakończył się setny jej pojedynek w historii z Falubazem Zielona Góra. W tabeli PGE Ekstraligi gospodarze wskoczyli na drugie miejsce, ale mają na koncie mecz rozegrany awansem.

Mecz rozegrany został w anormalnych warunkach, ponieważ w czasie większości biegów padał deszcz. Mimo to dobrze przygotowany tor pozwolił na odjechanie zawodów, choć w drugiej fazie pojedynku o wyprzedzaniu na trasie nie było mowy - decydował tylko start i rozegranie pierwszego łuku. Ale żadna z drużyn nie protestowała, nie kwestionowała stanu toru. Nie w przypadku lubuskich „derbów”, a tym bardziej jubileuszowych, bo setnych w historii.

Gorzowianie lepiej otworzyli spotkanie, indywidualnie wygrali cztery pierwsze biegi a już po siedmiu z nawiązką odrobili stratę z pierwszego meczu w Zielonej Górze. Goście próbowali kontratakować, lecz ani razu nie zniwelowali już straty poniżej dziesięciu punktów. Przed biegami nominowanymi było już wiadomo, że Stal spotkanie wygra, prowadziła 46:32, ale otwarta pozostawała jeszcze kwestia bonusa za lepszy bilans w dwumeczu. Po 14. wyścigu miejscowi byli już o krok, gdy wygrał Anders Thomsen. Kropkę nad „i” postawili w ostatniej odsłonie Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak. Gorzowska para, dotąd niepokonana, przyjechała za Patrykiem Dudkiem, ale przed Michaelem Jepsenem Jensenem, co zapewniło zapewniło zwycięstwo 52:38.

Stal awansowała w tabeli na drugą pozycję, ale absolutnie nie może być jeszcze pewna awansu do fazy play-off. Gorzowianie mają tylko dwa punkty przewagi nad piątym Motorem Lublin i cztery nad szóstą Spartą Wrocław. To z wrocławianami obecni wiceliderzy rozegrają swoje ostatnie spotkanie i jeśli nie przywiozą z tego wyjazdu punktów, mogą po czternastu kolejkach spaść nawet na szóstą pozycję.

Drugie zaplanowane na środę spotkanie, między GKM-em Grudziądz a Spartą, przełożone z ostatniej niedzieli, zostało ponownie odwołane. Nowy termin to 9 września. W najbliższy weekend zostanie natomiast rozegrana 13. runda spotkań.

PGE Ekstraliga - 12. kolejka

Moje Bermudy Stal Gorzów - RM Solar Falubaz Zielona Góra 52:38
najwięcej punktów: Bartosz Zmarzlik 14 (w 5 biegach), Anders Thomsen 12+1 (5), Szymon Woźniak 11+3 (5) - Patryk Dudek 12 (6).

TABELA M pkty bilans
1. Unia Leszno 12 25 +158
2. Stal Gorzów 13 18 +64
3. Falubaz Zielona Góra 12 17 +25
4. Włókniarz Częstochowa 12 16 +16
5. Motor Lublin 12 16 +44
6. Sparta Wrocław 11 14 +18
7. GKM Grudziądz 12 8 -86
8. ROW Rybnik 12 2 -239

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA