fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sporty motorowe

Żużel: Mistrz świata Jason Doyle zmienia klub

Jason Doyle
Loco Steve [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Get Well Toruń poinformował, że do kadry zespołu na przyszły sezon dołączyli Rune Holta oraz indywidualny mistrz świata Jason Doyle.

– Z Polakami był bardzo duży problem. Temat Holty pojawił się stosunkowo dawno temu. Doyle? Posiadanie w drużynie mistrza świata działa na innych, ale dla mnie najważniejsza jest skuteczność zawodnika w lidze – skomentował przejście nowych zawodników menedżer drużyny Jacek Frątczak.

Doyle, który półtora tygodnia temu wygrał klasyfikację Grand Prix i zdobył złoty medal indywidualnych mistrzostw świata, przez ostatnie dwa sezony występował w Falubazie Zielona Góra. W zeszłym roku ze średnią biegopunktową 2,074 był piątym najskuteczniejszym jeźdźcem Ekstraligi i najlepszym zawodnkiem swojego zespołu. W Toruniu występował już przez jeden sezon, w 2015 roku, zanim przeszedł do Falubazu. W ciągu 10 lat Australijczyk już osiem razy zmieniał swojego pracodawcę.

Holta był w zeszłym sezonie liderem Włókniarza Częstochowa. Norweg z polskim paszportem był trzynastym zawodnikiem Ekstraligi pod względem średniej, a drugim w swoim zespole (za Leonem Madsenem). Podobnie jak Doyle, ma już na koncie występy w klubie z Torunia - jeździł w tym mieście w 2011 roku.

Klub poinformował, że toczą się rozmowy w sprawie umowy z jeszcze jednym zawodnikiem zagranicznym oraz na temat przyszłości Grzegorza Walaska. – On nie podjął jeszcze decyzji. Spieszył się nie będzie – powiedział Frątczak, cytowany przez oficjalną stronę PGE Ekstraligi.

Już w zeszłym tygodniu Get Well informował, że do drużyny dołączy także Duńczyk Niels Kristian Iversen, który przez ostatnie lata jeździł w drużynie brązowych medalistów z ostatniego sezonu - Stali Gorzów. Z Torunia odchodzą natomiast rodak Iversena - Michael Jepsen Jensen oraz ikona klubu - Adrian Miedziński. Ten ostatni ma trafić do Włókniarza Częstochowy.

1 grudnia odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu Get Well, na której zjawią się wszyscy zawodnicy, zaprezentowane zostaną nowe kevlary, w których żużlowcy ścigać się będą przez cały sezon, nazwa pod jaką zespół wystartuje, rozpocznie się także sprzedaż karnetów. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA