fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Brylanty warte 10 mln dolarów na śmietniku

www.youtube.com
W Nowym Jorku robotnicy budowlani przez pomyłkę wyrzucili na śmietnik precjoza warte prawie 10 milionów dolarów.

Robotnicy remontowali biura jubilerskiej firmy „J Birnbach Inc" położone przy nowojorskiej Piątej Alei. Właściciel powiedział, że przechowywał brylanty w trzech drewnianych, niczym nie zabezpieczonych pudełkach. Zaglądał do nich rzadko, bowiem mało klientów było zainteresowanych tak drogimi brylantami..

W trakcie remontu robotnicy przenosili meble i znaleźli niepozorne pudełka, które powypadały z jakiejś szuflady. Nie zastanawiając się wiele wyrzucili je do śmietnika, bo im przeszkadzały.

Ale brylanty nie spoczęły spokojnie w śmieciach, ponieważ pudełka w śmietniku zauważył jeden z ochraniarzy budynku Wilfred Martinez. Gdy, jak mu się wydawało, nikt nie widzi, wyjął je, poszedł z nimi do służbowej łazienki, przesypał do jednego woreczka i wyruszył w miasto handlować nimi.

Daleko nie musiał iść, gdyż budynek znajduje się w środku „dzielnicy jubilerów" Nowego Jorku.

Tyle, że kamery ochrony nagrały ochroniarza i w rezultacie policja go aresztowała. Okazało się jednak, że zdążył już sprzedać część kamieni innemu jubilerowi, wynajmującemu biura w tym samym budynku. Diamenty warte ok. 5 mln dolarów odstąpił za 68 tys. „Okazyjna cena" – podsumował okradziony Jonathan Birnbach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA