fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Air India uziemia zbyt ciężkich pracowników

123RF
125 stewardów i stewardess Air India nie będzie mogło brać udziału w lotach realizowanych przez indyjskiego przewoźnika z powodu nadwagi - informuje BBC.

W ubiegłym roku 600 pracowników indyjskich linii lotniczych, którzy mieli kłopoty z nadwagą, poinformowano, że jeśli nie zrzucą zbędnych kilogramów, nie będą mogli uczestniczyć w lotach. 125 stewardów i stewardess nie zdołało schudnąć w wyznaczonym terminie. Teraz część z nich zostanie przesuniętych na inne stanowiska, a pozostali będą musieli rozstać się z firmą.

Normy wagowe dla pracowników linii lotniczych uczestniczących w lotach ustalił indyjski Dyrektoriat Generalny Lotnictwa Cywilnego (DGCA). Zgodnie z tymi normami indeks masy ciała (BMI) dla członka załogi samolotu, powinien mieścić się w przedziale 18-25 dla mężczyzny i 18-22 dla kobiety. W przypadku mężczyzn BMI na poziomie 25-29,9 uważane jest za nadwagę, a powyżej 30 - za otyłość (w przypadku kobiet jest to - odpowiednio - 22-27 i powyżej 27).

Ci pracownicy, u których stwierdza się nadwagę, uznawani są za "czasowo niezdolnych" do pracy i mają trzy miesiące na powrót do właściwej masy ciała. Osoba "czasowo niezdolna" do pracy może wchodzić w skład załogi samolotu maksymalnie przez 19 miesięcy - jeśli w tym czasie nie zrzuci ona zbędnych kilogramów zostaje uznana za trwale niezdolną do pracy. Takie osoby nie mogą być członkami załogi samolotu.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA