Społeczeństwo

Gdańsk: Co zobaczy William z żoną?

Książę William i księżna Kate za dwa tygodnie będą w Polsce.Odwiedzą Warszawę i Gdańska
AFP
Spotkanie z Lechem Wałęsą czy wizyta w Teatrze Szekspirowskim – to tylko niektóre punkty wizyty brytyjskiej pary książęcej w Gdańsku.

Książę William i księżna Kate przyjadą w lipcu do Polski. Odwiedzą Warszawę i Gdańsk. Na razie szczegóły pobytu w stolicy nie są znane.

Władze Gdańska ujawniły za to kilka szczegółów wizyty książęcej pary w tym mieście. Już wiadomo, że następca brytyjskiego tronu wraz z żoną chce się spotkać m.in. spotkanie z Lechem Wałęsą w Europejskim Centrum Solidarności.

Poza tym William i księżna Kate mają zaplanowane spotkanie z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem. Odbędzie się ono w Dworze Artusa.

Prezydent Gdańska ma opowiedzieć gościom o historii miasta, bursztynie i wódce Goldwasser. W planach jest też wspólny spacer.

- Bardzo byśmy chcieli, żeby para książęca miała styczność z mieszkańcami Gdańska. Wszystko zależy jednak od kwestii bezpieczeństwa i decyzji Biura Ochrony Rządu. Będziemy się starali, żeby taki kontakt miał miejsce – zdradza Maciej Buczkowski z kancelarii prezydenta Gdańska.

Książęca para ma też zaplanowaną wizytę w Teatrze Szekspirowskim. Przed laty Gdańsk odwiedził książę Karol, ojciec Williama. Wspierał on budowę Teatru Szekspirowskiego i objął go swoim patronatem. Na razie nie wiadomo, czy goście odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej.

Pozostałe szczegóły wizyty są ustalane na bieżąco. Na razie plany spotkań Williama i jego żony w stolicy nie zostały ujawnione. Wiadomo, że książęca para spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Brytyjski następca tronu wraz z żoną w lipcu odwiedzą Polskę oraz Niemcy. Swoją pięciodniową oficjalną podróż rozpoczną 17 lipca w Warszawie. Później na trasie mają Gdańsk, Berlin, Heidelberg, a podróż zakończą 21 lipca w Hamburgu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL