Intercyza: Odmowa seksu? Potrzeba zwolnienia

Mąż ma obowiązek współżyć seksualnie z żoną, nie mniej niż trzy razy w tygodniu, a żona będzie mogła odmówić mężowi, gdy będzie miała zwolnienie lekarskie oraz dwa dni przed i po menstruacji.

Aktualizacja: 18.06.2016 15:24 Publikacja: 18.06.2016 13:43

Intercyza: Odmowa seksu? Potrzeba zwolnienia

Foto: 123RF

Takie m.in. zapisy znalazły się w intercyzie przedmałżeńskiej, przygotowanej przez Fundację Ojców Pokrzywdzonych przez Sądy.

"Bez względu na majętność i dochody zawierających intercyzę przedmałżeńską, należy ją spisać, gdyż nikt nie wie, jak potoczy się życie. Intercyza jest w dużym stopniu gwarancją tego, że życie w przyszłości nie stanie się piekłem na ziemi dla ojców, którzy obecnie mogą być pozbawieni z dnia na dzień dorobku całego życia, zgodnie z obecnie obowiązującym prawem rodzinnym w Polsce" – tłumaczy Fundacja na swojej stronie.

Fundacja wyjaśnia, że zawierając intercyzę jest większa pewność długiego i szczęśliwszego pożycia małżeńskiego dla mężczyzn i kobiet. "Kobiety po wprowadzeniu intercyzy nie będą miały motywu, składania wniosków o znęcanie się psychiczne i fizyczne na podstawie art.207§ 1 k.k" – podkreślają przedstawiciele Fundacji.

Co proponują w swojej intercyzie? Żona będzie mogła odmówić współżycia seksualnego mężowi, gdy będzie on chciał to robić więcej niż raz dziennie. Poza tym znalazły się tam zapisy mówiące, że żona będzie zajmować się domem i zarządzać nim po konsultacji z mężem, a także, że kobieta zobowiązuje się do: noszenia długich włosów (minimum do ramion) i co najmniej w każdą niedzielę i święta będzie chodzić w sukienkach.

Mąż z kolei w każdym miejscu zamieszkania będzie decydował o wyborze programu TV. Mężczyzna też będzie decydował o wyborze przedszkola i szkół dla dzieci, miejsca wakacji, przyjęć, wyjść do kina, teatru czy innych imprez, po konsultacjach z żoną.

Są też zapisy mówiące o tym, że kobieta przez dwa lata po urodzeniu dziecka powinna opiekować się nim w domu i nie pracować, chyba że rodzinie będzie brakowało pieniędzy na utrzymanie.

Z dokumentu wynika, że rodzina będzie spożywać posiłki, które przygotuje kobieta, a tylko w uzasadnionych przypadkach rodzina niekompletna będzie mogła zasiąść do obiadu czy kolacji. Poza tym Fundacja proponuje zapis, by rodzice w obecności dzieci nie mogli się kłócić i poruszać spornych spraw, dotyczących dzieci i całej rodziny.

Kary i nagrody dla dzieci będzie mógł stosować tylko mężczyzna „według swojego uznania, mieszczące się w obowiązujących normach etycznych, w rodzinach polskich".

Ciekawy zapis dotyczy też zmiany orientacji jednego ze współmałżonków. "Jeżeli po zawarciu związku małżeńskiego, okazało by się, że jedno z nich w ma inną orientację seksualną, niż heteroseksualna, to zapłaci drugiemu odszkodowanie w wysokości 100 tys. zł, a rozwód będzie orzeczony z wyłącznej jego winy" – brzmi zapis. W takiej sytuacji dzieci mają być powierzone opiece rodzicowi który nie zmienił orientacji seksualnej.

"Gdy jeden małżonek odejdzie lub złoży wniosek o rozwód, w przypadku nie złamania umowy przedmałżeńskiej to zapłaci odszkodowanie drugiemu w kwocie 100 tys. zł, a rozwód będzie orzeczony z wyłącznej jego winy" – radzi Fundacja.

Fundacja podkreśla na swojej stronie, że ojciec jest niezastąpiony do wychowania rodziny w sprawności fizycznej, a matka samotnie nie jest w stanie temu podołać, dlatego w Polsce jest tak dużo dzieci "niedorozwiniętych fizycznie i życiowo".

Zgodnie z polskim prawem osoby zawierające związek małżeński, mogą wcześniej zawrzeć intercyzę, dotyczącą wyłącznie spraw majątkowych.

Społeczeństwo
Zmarła Jadwiga Staniszkis
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Pietrzak mówił o barakach Auschwitz dla migrantów. Świrski: Wolność słowa, miał prawo
Społeczeństwo
Nie żyje Joanna Dworakowska. Polska arcymistrzyni szachowa miała 45 lat
Społeczeństwo
IMGW: Zmiana pogody. Spodziewane ochłodzenie, opady i burze
Społeczeństwo
Nie żyje prof. Zbigniew Mikołejko, filozof i historyk religii