fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Grecja: Kilkadziesiąt zgonów w domu opieki. Ruszyło dochodzenie

Maxim Reniţa/CC 4.0/Wikimedia Commons
Greckie władze prowadzą dochodzenie w sprawie 68 zgonów w domu opieki na Krecie. Krewni zmarłych zgłosili swoje obawy w sprawie złego traktowania i podawanej przyczyny śmierci.

W ramach rozpoczętego śledztwa policja zażądała aktów zgonu mieszkańców domu opieki w mieście Chania od 1 stycznia 2020 roku.

W ciągu roku w placówce zmarło 68 osób, a przyczyna śmierci była taka sama dla wszystkich - zatrzymanie akcji serca. Personel nie przekazywał więcej informacji.

Na polecenie prokuratury w czwartek ekshumowano ciało jeden z kobiet. Prawnik domu opieki uważa, że nie ma żadnych dowodów przeciwko placówce. 

Ioannis Sfakiotakis przekazał, że przeprowadzony w marcu niespodziewany nalot przez grupę prokuratorów, policjantów, lekarzy i pracowników służby zdrowia nie wykazał żadnych działań przestępczych i nie dokonano żadnych aresztowań.

- Nie postawiono żadnych zarzutów, nie wydano żadnego raportu policyjnego, nie ma żadnych ustaleń dotyczących nadużyć podczas wczorajszej ekshumacji byłego pensjonariusza domu opieki - ogłosił adwokat.

Prokuratura wszczęła dochodzenie po tym, jak jedna z kobiet, której ojciec zmarł w zeszłym roku, złożyła pozew przeciwko domowi opieki.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA