fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Uczniowie piątej klasy mieli "określić cenę niewolnika"

Facebook, Lee Hart
Szkoła z Missouri wysłała na urlop nauczyciela, który kazał uczniom piątej klasy, w ramach pracy domowej, zdecydować ile zapłaciliby za niewolników.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Oakville mieli otrzymać takie zadanie w ramach zajęć z nauk społecznych - podała telewizja Fox 2. Zadanie wywołało oburzenie wśród amerykańskich internautów. Władze okręgu szkolnego Melville wszczęły już postępowanie w tej sprawie.

W poniedziałek dyrektor szkoły w Oakville wysłał list do rodziców uczniów przyznając, że zadanie, które otrzymali uczniowie było wyrazem braku wrażliwości kulturowej, a nauczyciel wyraził już "skruchę".

Wkrótce potem szkoła wysłała nauczyciela na przymusowy urlop.

Sprawę nagłośniła na Facebooku Lee Hart, która umieściła zdjęcie fragmentu pracy domowej dziecka swojej przyjaciółki. "To niewłaściwe na tak wielu poziomach" - opisała zdjęcie.

Zadanie domowe miało treść: "Jesteś właścicielem plantacji lub farmy, która potrzebuje pracowników. Korzystasz z pracy niewolników i posiadasz niewolników na swojej formie. Zajmujesz się handlem niewolnikami". W dalszej części uczniowie byli proszeni o ustalenie ceny niewolnika. Uzyskiwali też informację, że mogą wymieniać niewolników na inne towary (chodziło m.in. o zboże, drewno i ryby). 

W liście do rodziców uczniów dyrektor napisał, że zadanie miało na celu "pokazanie praktyk rynkowych". Dyrektor podziękował jednocześnie tym rodzicom, którzy zwrócili jego uwagę na niestosowność zadania.Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA