fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowozelandzka gazeta wyśmiewa wybuch epidemii odry na Samoa

AdobeStock
Dziennik „Otago Daily Times” został ostro skrytykowany za komiksowy żart o wybuchu epidemii odry. Łącznie liczba ofiar tej zakaźnej choroby wynosi już 53 osoby.

Nowozelandzka gazeta „Otago Daily Times” wywołała oburzenie publikacją kreskówki, w której kpiono z kryzysu odry na Samoa. W poniedziałek lokalny rząd poinformował, że pięcioro kolejnych dzieci zmarło w niedzielę z powodu odry. Łącznie liczba ofiar epidemii tej zakaźnej choroby wynosi już 53 osoby.

Komiks, który opublikowano w gazecie przedstawiał dwie białe kobiety wychodzące z biura podróży. „Zapytałam, jakie są w tej chwili najmniej popularne punkty. Odpowiedziano mi, że te, które można złapać na Samoa”.

Gazeta przeprosiła we wtorek podkreślając, ze „treść była niewrażliwa”. Redaktor gazety, Barry Stewart, dodał w przeprosinach, że bardziej uważnie będzie przyglądał się procesowi selekcji kreskówek”. Przyznał także, że wybuch epidemii jest tragedią. „To powinien być nasz punkt wyjścia przy rozważaniu opublikowania kreskówki. To, że tak nie było, było głęboko godnym pożałowania błędem w ocenie” - zaznaczył.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA